SCHEDULE

GMT+0

Football - 12:00 - The UEFA Europa League - Uefa Europa League Draw[Sport TV1 Portugal]  - Channel1 


Football - 17:00 - Danish Superligaen - OB Odense vs Aarhus GF[TV3 Sport 1] - Channel2 


Football - 17:30 - German 2. Bundesliga - 2. Bundesliga Simulcast / Konferenz[Sky Bundesliga 2] - Channel3
Football - 17:30 - German 2. Bundesliga - 1. FC Union Berlin vs Karlsruher SC[Sky Bundesliga 4] - Channel5
Football - 17:30 - German 2. Bundesliga - 1. FC Nurnberg vs SpVgg Greuther Furth[Sky Bundesliga 3] - Channel8
Football - 17:30 - German 2. Bundesliga - SC Paderborn 07 vs RB Leipzig[Sky Bundesliga 5] - Channel9


Football - 18:00 - Turkish Super Lig - Istanbul Basaksehir vs. Kayserispor[LIG TV] - Channel1 


Football - 19:00 - Dutch Jupiler League - VVV vs NAC[Fox Sports 5 Eredivisie] - Channel2 
Football - 19:00 - Dutch Jupiler League - Excelsior vs NEC[Fox Sports 3 Eredivisie] - Channel10
Basketball - 19:00 - Euroleague - Crvena Zvezda Telekom Belgrade vs Anadolu Efes Istanbul[LigTv 3] - Channel11 


Football - 19:30 - Belgium Jupiler League - AA Gent vs Sporting Lokeren[Setanta Sports 1] - Channel4
Football - 19:30 - German Bundesliga - 1. FC Koln vs Hertha BSC Berlin[Sport TV2 Portugal] - Channel6
Football - 19:30 - Spanish Primera Division - SD Eibar vs UD Las Palmas[C+ Liga Spain] - Channel9


Basketball - 19:45 - Euroleague - FC Barcelona vs Olympiacos[Sport TV3 Portugal] - Channel1 
Football - 19:45 - Scottish Premier League - Hamilton Academicals FC vs Celtic[BT Sport 1]  - Channel3
Football - 19:45 - English Championship - Hull City vs Sheffield Wednesday[Sportdigital] - Channel5


Football - 20:00 - Italian Serie B - Cesena vs. Cagliari[Sky Calcio1] - Channel8


Football - 22:15 - Argentinian Primera Division - Newells Old Boys vs Union Santa Fe[Sport TV2 Portugal] - Channel6


Motosports - 22:45 - NASCAR - NASCAR Sprint Cup Qualifying[TSN2] - Channel8


Icehockey - 00:00 - NHL - Minnesota Wild vs Washington Capitals[Premier Sports] - Channel4
Basketball - 00:00 - NBA - Charlotte Hornets vs Indiana Pacers - Channel9
Basketball - 00:00 - NBA - Detroit Red Wings vs Colorado Avalanche - Channel10
Icehockey - 00:00 - NHL -Tampa Bay Lightning vs New Jersey Devils - Channel11 


Football - 00:15 - Argentinian Primera Division - CA Banfield vs Godoy Cruz - Channel5


Basketball - 00:30 - NBA - Cleveland Cavaliers vs Toronto Raptors[BT Sport 1] - Channel8


Basketball - 01:00 - NBA - Chicago Bulls vs Atlanta Hawks[Sport TV2 Portugal] - Channel6


Football - 01:30 - Mexican Liga MX - Veracruz vs Pumas UNAM  - Channel3


Icehockey - 03:00 - NHL - Edmonton Oilers vs Anaheim Ducks - Channel9
Basketball - 03:00 - NBA - Los Angeles Clippers vs Sacramento Kings[NBA TV] - Channel10


Basketball - 03:30 - NBA - Memphis Grizzlies vs Los Angeles Lakers - Channel2 
Icehockey - 03:30 - NHL - Buffalo Sabres vs San Jose Sharks - Channel11